Webová základna pro sportovní nadšence z celé ČR

Případová studie SPORT 04, spol. s r.o

Horská a silniční kola, sportovní obuv, běžky nebo sjezdové lyže pro víkendové nadšence i profesionály. Pokud se o sport zajímáte alespoň okrajově, určitě vám značka SCOTT není neznámá. Od roku 1958, kdy spatřila světlo světa, můžeme její výrobky vídat u stupňů vítězů světových závodů pravidelně. A je jasné, že tak velká značka potřebuje i velký web.325
projektových zpráv
48
samostatných úkolů


Zadání klienta a jak to celé začalo

Po předchozí úspěšné spolupráci na tvorbě B2B e-shopu nás s požadavkem na nový web SCOTTSPORT.cz znovu oslovila společnost SPORT 04, která je oficiálním zastoupením značky na českém a slovenském trhu. Požadavky na nové webové stránky byly jasné a stručné:

  • Použít jednotnou korporátní grafiku značky SCOTT
  • Výrazně prezentovat autorizované prodejce značky a umožnit návštěvníkovi jejich snadné vyhledávání
  • Nabízet specializované služby, informovat o novinkách i závodech a řada dalších informací ze světa značky SCOTT
  • Snadné ovládání obsahu webu přes redakční systém

O necelé 2 měsíce a 42 splněných dílčích úkolů později

Nový web je na světě! Jeho chloubou je především vyhledávač prodejen, kterým může návštěvník procházet po zadání PSČ nebo konkrétního města. Vyhledávat může také prodejny podle zaměření – pokud jej zajímají jen zimní sporty, prodejny s jízdními koly ve výpisu neuvidí.

Každá prodejna má také svou samostatnou stránku s detailními informacemi včetně fotografií, přesné polohy na mapě, videa nebo možností virtuální prohlídky.

Coby velká sportovní značka, nabízí SCOTT svým zákazníkům také řadu nadstandardních služeb. Od klasického servisu kol, přes analýzu došlapu pro výběr nejvhodnější obuvi až po jedinečný 3D systém pro optimalizaci posedu. Pro lepší využití služeb jsme navrhli přehlednou on-line rezervaci termínu, přes kterou si mohou zákazníci službu objednat.

Fanoušky značky i cyklistiky obecně pak potěší kalendář propagačních i promo akcí, nechybí ani nezbytné servisní příručky a další dokumenty ke stažení. Samozřejmostí je pak u nového webu SCOTTSPORT.cz také napojení na firemní Facebook a Twitter, které pro značku SCOTT spravuje společnost SPORT 04. Práce na novém webu mimo jiné zahrnovaly také:

  • nařezání dodané grafiky,
  • napojení na redakční systém AVITO CMS a individuální konfigurace funkcí
  • zprovoznění nových stránek na našem vlastním hostingu a zajištění provozu.

Zaujalo vás naše řešení?

Pak budeme rádi, když nás kontaktujete přes náš poptávkový formulář. Ozveme se zpět nejpozději během druhého pracovního dne.

Chci nezávaznou konzultaci