Online B2B business musí hrát barvami

Případová studie Chemolak

Slovenská společnost Chemolak a.s. je výrobní firmou s více než 130 let trvající tradicí. V rámci rozšiřování online aktivit bylo Avito přizváno k výběrovému řízení na dodavatele B2B obchodního systému, který měl dle očekávání klienta rozhýbat fungování online obchodování v jinak velmi tradičním odvětví.

Implementace B2B pro specifické odvětví

Společnost Chemolak používá pro řízení firmy ERP systém SAP a nedílnou součástí dodání celé eCommerce platformy tak bylo oboustranné propojení nového nástroje se stávající strukturou. Zároveň bylo požadováno ze strany klienta vyřešení obchodních specifik segmentu prodeje barev, kde se liší desítky i stovky barevných odstínů u jednotlivých produktů a zároveň musí být splněn požadavek na přehlednost a jednoduchost ovládání. Specifickým požadavkem bylo také vyřešení dostupnosti informací o skladových zásobách napříč desítkami prodejních poboček společnosti Chemolak a.s.

Stabilní obchodní online nástroj

Všechny specifika dokázalo Avito vyřešit díky své ecommerce platformě Avito B2B, která sice obsahuje desítky funkčních celků pro standardizované konfigurace, zároveň je ale připravena plně customizované řešení jak v oblasti FrontEndu tak i integrace z ERP a následného zápisu. Díky tomu jsme zvládli upravit způsob zobrazení produktů v rámci B2B systému tak, aby šlo snadno objednávat jednotlivé barevné varianty, zároveň uživatel viděl možnosti dostupnosti na kartě produktu a vše bylo intuitivní a především rychlé.

Systém obsahuje uživatelskou sekci s přehledem historie objednávek, synchronizací všech nutných dokladů a také je připravena podpora pro obchodní zástupce společnosti Chemolak a.s. v rámci rozšíření o modul B2B Dealer. V rámci dlouhodobé spolupráce je pak samozřejmostí zajištění servisního zázemí a technické podpory, která je řízena smluvně garantavými lhůtami dle SLA nejen v rámci reakcí na požadavky klienta, ale i garantované doby vyřešení nahlášených chyb v rámci jednotek hodin nebo dní.

Zaujalo vás naše řešení?

Pak budeme rádi, když nás kontaktujete přes náš poptávkový formulář. Ozveme se zpět nejpozději během druhého pracovního dne.

Chci nezávaznou konzultaci