AktualityProjekty řídíme dle PRINCE2 metodiky

Napsáno 10.1.2021

Společně s nárůstem rozsahu dodávaných projektů jsme již delší čas pozorovali nutnost plně zavést metodiku pro řízení projektů. Protože již několik let částečně využíváme metodiku PRINCE2 a naše projektové manažery na tuto metodiku zaškolujeme co nejdříve po nástupu, rozhodli jsme pro plné zavedení postupů dle PRINCE2 standardů. Samotné zaškolení projektového managera je totiž jen jednou z nutných částí celého procesu zavedení řízení projektů dle této metodiky.

Postupně jsme tak rozšířili definici interních procesů o činnosti, které z metodiky PRINCE2 vychází a které zvyšují úroveň řízení. Součástí projektových činností se tak postupně staly například vyhodnocující činnosti po jednotlivých dílčích etapách, zpětné retrospektivní učení se a návazné doškolení dle odhalených problémů na dodávkách projektů, nebo třeba přesněji popsaná etapa přípravy celého projektu či končeného spouštění projektu. Nestačí totiž jen zpracovat analýzu dle zadání, ale pro udržení kvality a dodání projektu dle požadavků klienta je nutné dobře nachystat plán projektu a všechny dílčí postupy řízeně připravit a udržovat. Hlavním komunikačním prostředníkem je vždy projektový manager, ale pro úspěšné splnění očekávání klienta potřebuje mít za sebou silný, zkušený a také sehraný tým, který je správně řízen.

Na již běžících projektech jsme potupně doladili jednotlivé kroky projektů v souladu s PRINCE2 a nově startované projekty tak již lze řešit plně v pravidlech dle PRINCE2. Navíc díky aplikovaným pravidlům vycházejícím z metodiky PRINCE2 se celý tým může neustále zlepšovat a dodávat našim klientům i velmi náročné implementační projekty řízeně a plně profesionálně.


Zaujalo vás naše řešení?

Pak budeme rádi, když nás kontaktujete přes náš poptávkový formulář. Ozveme se zpět nejpozději během druhého pracovního dne.

Chci nezávaznou konzultaci